GLORIA A TRIMIS TREI PUNCTE LA GALATI

În liga secundă, miercuri, incepand cu ora 15,00, a fost programată o etapă intermediară, a 19-a, în cadrul gloriacăreia echipa gălăţeană FCM Dunărea a evoluat, în deplasare, cu Gloria Buzău, formaţie pregătită de Ion Viorel, fostul jucător al Oţelului şi antrenor la Dunărea. In ciuda faptului ca a atacat aproape tot meciul, iar oaspetii au jucat mai mult in zece, Gloria Buzău a fost învinsă, de Dună­rea Galați, ocupanta ultimului loc din prima serie a ligii secunde.

Oaspetii au deschi scorul in minutul 5 cand BÎTFOI, din unghi, a sutat anemic, iar portarul nostru Stoicescu a scapat balonul printre picioare, în plasă. La pauză, Dunărea Galaţi conducea cu 1-0 pe Gloria Buzău. Abia in minutul 74 Gloria a egalat prin  NICU CREŢU cu un şut de la 8 metri. Si ca totul sa se termine cu bine, in minutul 90+2 Dunărea înscrie în urma unui contraatac rapid.

Final de meci: Gloria pierde cu 1-2 în faţa Dunării Galaţi.

Formatii de serviciu:

GLORIA BUZĂU: Stoicescu, M. Lazar, Vlaicu ,Scarlat, B. Dumitru ,Marcu Birsanel, N.Creţu, Puşcaşu, Burlacu, Pantelie .ANTRENOR: Viorel Ion

DUNĂREA GALAŢI: B. Miron, L. Radu, I. Ursu ,Şomodean ,Sorin Cucu, Vraciu, Val. Ion, Stelian Cucu, Cenk, Neagu, Bîtfoi . ANTRENOR: Costel Enache